Aktualności

XXI wykład rektorski - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, studentów oraz osoby zainteresowane na dwudziesty pierwszy Wykład Rektorski "Mediatizing Hamlet", który wygłosi Profesor William B. Worthen. Jest to wydarzenie, które Uniwersytet Łódzki organizuje w ramach ogólnoświatowych obchodów 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira.
Wykład odbędzie się dnia 10 marca 2016 r. o godzinie 11.00 w Auli Zielonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12 w Łodzi.
Wykład poświęcony będzie różnorodności mediów, w jakich występuje twórczość Szekspira – od rękopisów i tekstów opublikowanych drukiem, poprzez grę aktorską i film, po media cyfrowe.
W. B. Worthen jest Profesorem Alice Brady Pels na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, gdzie pełni funkcję kierownika Katedry Teatru oraz Sztuk Performatywnych (Barnard College), oraz współpracuje z Katedrą Literatury Angielskiej. Profesor Worthen jest autorem wielu książek na temat dramatu, teatru i performansu. W 2014 roku, nakładem Cambridge University Press, ukazała się jego najnowsza monografia pt. Shakespeare Performance Studies, w której analizuje relacje między pojęciem tekstu pisanego a jego realizacją sceniczną.

powrót